İdeal Balayı Oteli Seçmenin Püf Noktaları

0
371

Sevdiğiniz kişi ile evlilik planları yaparken belki de ilk planlayacağınız şey balayınız olacaktır. Yoğun, yorucu ve inanılmaz stresli geçen bir düğün karmaşasından sonra yapacağınız balayı tatili, bütün bu yorgunlukları unutturacak, hayatınız boyunca anımsayabileceğiniz eşiz bir tatil olmalı. Sevdiğiniz kişi ile baş başa geçirebileceğiniz balayı tatiline, romantik ve muhteşem bir başlangıç yapmak için konaklayacağınız oteli seçerken ince eleyip sık dokumanız gerekir. Bunun için her iki tarafın da istekleri belirlenmeli ve ona göre seçenekler değerlendirmeli.

Otelin Konumu

Öncelikle evliliğin ilk günlerini geçirmek isteyeceğiniz bölgenin seçimini yapmak daha uygun olacaktır. Her ikinizin de görmediği yeni bir yere gidip keşif mi yapmak mı yoksa daha romantik, sessiz sakin bir yer mi, ya da bol bol güneşlenebileceğiniz, denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz deniz kenarı bir lokasyon mu seçeceksiniz? Kalmak istediğiniz yeri seçtikten sonra bu bölgede bulunan otelleri kıyaslamaya geçebilirsiniz. Otelin bulunduğu yer kadar çevresinin de huzurlu ve güvenli olması sizin için önemli olacaktır şüphesiz. Kalacağınız oteli araştırırken, konumu ve çevre özelliklerini göz önünde bulundurursanız, balayınızın kabusa dönmesini de engellemiş olursunuz.

Otelde bulunan otopark, aracıyla tatile çıkanlar için önemli muhakkak. Aracı olmayanlar içinse ulaşımın rahat olduğu oteller seçilmeli veya servis hizmeti olan oteller tercih edilmelidir. Rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz otel, balayı başlangıcının muhteşem olmasını sağlayabilir.

Aktiviteler

Balayı paketi adı altında her şeyin dahil olduğu otelleri tercih edecekseniz eğer biraz daha ekonomik bir tatil planlayabilirsiniz. Günümüzde otellerin sunduğu erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanarak bütçenize uygun bir tatil planlayabilirsiniz.  Seçim yapacağınız otelin tüm aktivitelerini gözden geçirmeli, ikinizin de istekleri doğrultusunda bir seçim yapmalısınız. Maksimum konforunuzu sağlayacak oteli seçerken, yeme-içme, eğlence, konser, animasyon vb. aktiviteler, ücretsiz çevre turları ve bunun gibi özellikleri iyi değerlendirmeli, her ikinizin de istekleri doğrultusunda bir karar vermelisiniz. Balayına gitmeden önce balayında unutulmaz günler geçirmeniz adına her şeyi planlamalı, zamanınızı en faydalı ve verimli şekilde geçirmeye özen göstermelisiniz.

Balayınızı geçirmek için seçeceğiniz otel sağlık konusunda da hizmet verebiliyor olmalı. Herhangi bir sağlık sorununuzda otelde bulunan sağlık görevlilerinden yardım alabilirsiniz. Otelde bulunan kasa hizmetinden de faydalanarak, değerli eşyalarınız için endişe duymadan balayınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Balayı otelinizi seçerken, otel yorumlarını da mutlaka okumalı değerlendirmenizi ona göre yapmalısınız.

Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir balayı geçirmek için uygun otel seçimini Oteloneriyorum.com sitesinden yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here