Butik Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
60
Butik Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygun fiyat ve butik hizmet anlayışıyla hizmet veren, ziyaretçilerini kendi evlerindeymiş gibi rahat ettirme ilkesini benimseyen bu küçük sevimli oteller günümüzde oldukça tercih edilen konaklama tesisleri arasında bulunuyor. Çok fazla oda sayısına sahip olmayan bu otelleri tercih edenler genellikle tatilde de evindeymiş gibi rahatlık arayan kişiler oluyor. Genelde aile işletmesi gibi hizmet veren bu oteller, konforlu, rahat, temiz ve samimi bir ortamda tatil yapma imkanı sunuyor.

butik otel ortam

Konumu

Öncelikle tatilinizi geçireceğiniz konumu seçmelisiniz. Gezip yeni yerler keşfetmek mi yoksa ufak bir tatil beldesinde kafa mı dinlemek istiyorsunuz? Ya da denizin keyfini çıkarıp, bol bol güneşlenmek mi tercihiniz? Tatil yapacağınız yeri belirledikten sonra yapılması gereken, internet üzerinde güvenilir bir tatil sitesinden butik otelleri filtrelemektir. Butik oteller genelde küçük, samimi, temiz, bazıları otantik yerler olduğundan, burada da istediğiniz türde oteli seçmek size kalıyor.

Otopark hizmeti veren bir butik otel arayışındaysanız, bu konuda mutlaka bilgi almalısınız. Çünkü oteller genelde tam teşekküllü olmadığından, diğer tatil köyleri, 4 ve 5 yıldızlı otellere nazaran bu tür hizmetlerde kısıtlı olabiliyorlar. Gezeceğiniz yerlere göre ulaşım zorluğu yaşamamanız adına otelin lokasyonunu ona göre belirlemelisiniz.

Aktiviteler

Yapı itibariyle küçük ve samimi olan bu oteller tabi ki hizmetler açısından da biraz kısıtlı durumdalar. Örneğin çoğunun oda kahvaltı konseptli olduğunu söylemek mümkün. Diğer öğünler için yemekleri dışarıdan temin etmek durumunda kalabilirsiniz. Kendi eviniz gibi hissedeceğiniz butik otellerde sizin rahatınız için tüm her türlü hizmetin sunulmasının yanı sıra otel odaları sayıca az olmasına karşın lüks otellerdeki konfora yakın bir rahatlık da sağlamanız mümkün. Tüm öğünlerde yemek hizmeti veren bir butik otel seçtiyseniz eğer tamamen doğal ve yöresel ürünleri tatma olanağı da bulacaksınız demektir. Lüks oteller gibi açık büfe hizmeti ya da çok fazla yemek çeşidi sunamasalar da gayet lezzetli ve yöresel birçok tadı deneyimleyebilirsiniz.

Güler yüzlü ve samimi personelleri ile fark yaratan butik otellerde konaklamak içinse kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca otelinizi seçerken, her türlü sorunuzda size cevap verebilecek muhatap bulmak, butik otellerde her zaman için daha kolaydır. Aynı şekilde rezervasyon yaptırmanız ya da odanız için isteyeceğiniz özel şeylerin teminini de kolaylıkla sağlayabilme imkanına sahipsiniz.

Bütün bir yıl tatil hayalini kurup samimi bir ortamda dinlenmek istiyorsanız eğer kesinlikle tatilinizi bu şirin butik otellerden birinde geçirmelisiniz. Butik otel seçiminizi Oteloneriyorum.com adresinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here